انعقاد تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری استان تهران با اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران

جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان تهران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به میزبانی این اداره کل برگزار شد.

 

تفاهم‌نامه همکاری میان حوزه هنری انقلاب اسلامی استان تهران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با حضور محسن رحیمی رئیس حوزه هنری استان تهران و علی فروزانفر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با هدف تعامل و هم‌افزایی بیشتر میان دو نهاد متولی امور هنری استان تهران منعقد شد.
محسن رحیمی رئیس حوزه هنری استان تهران در خصوص انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: یکی از سیاست‌های کارآمد دولت سیزدهم هم‌راستا شدن دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی جهت توسعه و تعالی نهادهای هنری بوده است.
وی افزود: رویدادهایی که شاید سال ها آرزوی فعالان در عرصه هنر بوده است و این دوران از برهه‌هایی است که می‌بایست قدر آن دانسته شود چراکه دولت و ارکانش هم‌راستایی و هم‌جهتی کاملی با مجریان و نهادها فرهنگی و هنری دارند، حوزه هنری نیز بنا بر وظیفه و رسالتی که بر دوش دارد، می‌کوشد تا در حوزه فرهنگ در سطح ملی و استان‌ها تمام تلاش خود را بکار گیرد.
رئیس حوزه هنری استان تهران با اشاره به تاسیس حوزه هنری در برخی شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: حوزه‌های هنری در شهرستان‌ها تلاش کرده‌اند تا همکاری و هم‌دلی با دستگاه‌های مختلف داشته باشند و تا توانسته‌اند تا اتفاقات مختلفی را با همکاری دیگر دستگاه‌ها از جمله تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش ببرند.
رحیمی تصریح کرد: به جهت مدیریت این جریان و اینکه این دو دستگاه از برنامه‌های هم مطلع باشند و بتوانند هم افزایی کنند و اتفاقات مخصوص خود را گسترده‌تر و هدفمندتر پیش ببرند گفت: بنا شد تا تفاهم‌نامه‌ای میان دو دستگاه برقرار شود تا پس از این بهتر و هم افزاتر ادامه دهیم.
علی فروزانفر اظهار کرد: این تفاهم سقف تعامل نیست، بلکه حداقل این تعامل است، تفاهم‌نامه‌ای را مکتوب می‌کنیم که شروع تعامل است و همکاری خود را در چهارچوب این تفاهم‌نامه محدود نمی‌کنیم و این پیامی به خارج از مجموعه‌های مشترک است که ما با هم همدل و همراه هستیم.
وی با بیان اینکه مجموعه حوزه هنری نیاز به معرفی ندارد، گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی از جمله نهادهای مورد تایید مقام معظم رهبری است؛ شبکه میمونی که هنرمندان از حوزه‌های مختلف با آن مرتبط هستند و با بضاعت‌هایی که دارد، منشاء برکات بسیاری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران با بیان اینکه به اینکه اختلاف نظری با هم نداشته، بلکه نقاط مشترک بسیاری داریم، افزود: در تلاشیم تا از ظرفیت‌های مشترک جهت شکوفا شدن و تحقق اهداف بهره ببریم، از این پس حوزه هنری می‌تواند از همه زیرساخت‌هایی که در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد است، استفاده کند.
حمید حسین‌زاده معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان تهران نیز این تفاهم‌نامه را تعامل حداقلی توصیف کرد و بستر همکاری‌های این دو نهاد را فراتر از این تفاهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد تا بتوانند برای حوزه‌های مختلفی که وجود دارد، همکاری کنند و حوزه هنری در تلاش است تا از تمام ظرفیت‌های موجود خود در مسیر رشد و تعالی هنری و فرهنگی بهره ببرد.
وی ادامه داد: استان تهران پرجمعیت‌ترین استان کشور است و به لحاظ استعداد از جایگاه خوبی برخوردار است، بنابراین باید هنرمندان مستعد در زمینه هنری شناسایی شوند.

برای دیدن گزارش تصویری این نشست اینجا را کلیک کنید.

لطــفا نظـر خـود را بـنـویـسیـد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *