داوران یادواره نمایش بچه‌های مسجد (طهران) معرفی شدند

داوران یادواره نمایش بچه‌های مسجد (طهران) معرفی شدند

معاون هنری حوزه هنری استان تهران از رقابت پایانی گروه‌‌های نمایشی در یادواره نمایش بچه‌های مسجد خبر داد و گفت: محمود فرهنگ، حسین فدایی‌حسین و اعظم بروجردی داوران رویداد تئاتر بچه‌های مسجد (طهران) ویژه هفته دفاع مقدس شدند.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حمید حسین‌زاده معاون هنری حوزه هنری استان تهران از اجرای ۱۰۰ نمایش در قالب یادواره نمایش بچه‌های مسجد (طهران) که همزمان با هفته دفاع مقدس توسط حوزه هنری استان تهران در ۱۰ شهرستان استان برگزار شده بود اشاره کرد و درباره آخرین مراحل این رویداد هنری گفت: یادواره نمایش بچه‌های مسجد به ایستگاه پایان نزدیک شده و ۱۲ نمایش برگزیده توسط اساتید محمود فرهنگ، حسین فدایی‌حسین و اعظم بروجردی به‌عنوان داوران این رویداد، داوری خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: طی هفته‌ گذشته نمایش‌های «رخت شور»، «سر»، «الو الو، کربلا»، «از کشف تا عهد»، «افسانه و حماسه»، «پتویی‌ها»، «روزها»، «شام بی سحر»، «قرمز فقط یک رنگ نیست» و «سرو‌های همیشه سروناز» که برگزیده رویداد بچه‌های مسجد طهران شده‌اند در سطح مساجد شهرستان‌های بهارستان، اسلامشهر، پیشوا، شهرقدس، پرند، پردیس و پاکدشت برای مخاطبین اجرا شدند که مورد استقبال بی‌نظیری قرار گرفت.

اعظم بروجردی متولد تهران، کارگردان و نویسنده است. فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران در سال ۱۳۶۸ و فوق لیسانس همین رشته از دانشگاه تربیت مدرس سال ۷۲ می باشد که تجربه نوشتن ۴۰ نمایشنامه را نیز دارد.

محمود فرهنگ متولد همدان و نویسنده، کارگردان، بازیگر و ‌منتقد تئاتر است. او فارغ التحصیل رشته الهیات و معارف از دانشگاه تهران است و در مقام بازیگری سابقه همکاری با فرج الله سلحشور، سعید کشن‌فلاح، تاجبخش فناییان و جمال شورجه را در کارنامه دارد و در سال  ۱۳۶۲ بهترین کارگردان جنگ شناخته شد و مسولیت‌های متعددی را در زمینه تئاتر برعهده داشته است و آخرین فعالیت وی دبیری رویداد تئاتر صاحبدلان است.

سید حسین فدایی‌حسین متولد تهران و نمایش‌نامه‌نویس و پژوهش‌گر تئاتر است. او فارغ التحصیل ادبیات نمایشی است و  عضو هیئت مؤسس گروه تئاتر آیین و دفتر مرکزی نمایش بچه‌های مسجد بوده  که آثار فراوانی در حوزه ادبیات و هنر کودک و نوجوان منتشر کرده است. کارشناس تئاتر حوزه‌ی هنری استان قم، عضویت در شورای نظارت بر نمایش استان قم، شورای تخصصی کانون نمایش‌نامه‌نویسان تئاتر مقاومت،
شورای کانون تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی و  شورای نظارت بر تئاتر کودک و نوجوان اداره‌‌ی کل هنرهای نمایشی برخی از مسوولیت‌های اوست.

انتهای پیام/

https://artehran.ir/?p=2333

لطــفا نظـر خـود را بـنـویـسیـد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *